Cesty domů 2

Seriálový hrdinové Cest domů musí řešit náročné mezilidské vztahy, které mají kořeny v dávné minulosti. Rudolf Bernát a Petr Kosík byli výtečnými přáteli a de facto i rodina, poté, co si Rudolf vzal Petrovu sestru. Avšak pak přišlo osudové rozhodnutí prchnout přes hranice. Tento okamžik zásadně zasáhl do budoucnosti obou rodin. Nyní po mnoha letech je Rudolf váženým primářem kardiochirurgie. To Petr naopak musí čelit neustálým výpadům kolegů, s nimiž narozdíl od pacientů dvakrát nevychází. Neustále rozbroje ho tak nakonec vedou k rozhodnutí odejít z nemocnice a plno se věnovat ordinaci praktického lékaře převzatou po Zině Bernátové. Ta nikdy nevzdala naději tyhle dva zase usmířit. A to dokonce ani před svou smrtí, kdy si stanovila podmínku, aby Petr s Rudolfem společně ordinovali. To oba dovádí až k tajemným poznámkám vnášejícím trochu světla do událostí na hranicích.

Rudolf s Petrem náhle mají jasno, kdo mohl za tragickou smrt, která mezi tyto dva přinesla tolik nenávisti. Společný nepřítel posléze dokázal nemožné, Bernát s Kosíkem se začali rozpomínat na roky, kdy byli dobrými přáteli. Dost k tomu napomohl i příklad vlastních dětí. Vendy se Šimonem si přes počáteční neshody dokázali najít cestu. Láska je zkrátka silnější, než nenávist, bez ohledu jak dlouho byla přiživována. Petrovi s Rudolfem se nakonec podařilo najít ty své cesty domů, i když si oba dozajista mysleli, že budou přeci jen trochu veselejší. Zamotané vztahy dvou rodin došli tak svému cíli a jejich místo zaujali nový hrdinové a nové osudy.

Dalibor Dušek a Hynek Kenigr jsou sice sousedé, ale do pohodových vztahů mají hodně daleko. Jejich neshody začaly již během základní vojenské docházky, s níž si odnesli nejen nepříjemné vzpomínky. Oba dva svým chováním zasáhli do života někoho dalšího a tento okamžik je nyní po letech také dohání. Zvláště poté pro Dalibora je velice těžké se smířit s pravdou o sobě samé. Žil až příliš dlouho ve lži a zničehonic přiznat sobě i okolí své pravé já, není nic snadného. A Hynek mu to dvakrát neusnadňuje. Nejenže mu odvedl ženu, ale hází mu klacky i v práci. I přes tyto nepřekonatelné rozdíly je Dalibor ochotný za Hynka zabojovat, když ho dožene jeho vlastní temná minulost. Nové díly cest domů 2 přinášejí další várku zamotaných mezilidských vztahů.